Trwa ładowanie... Please wait...
Słowo Proboszcza PDF Drukuj Email

Słowo Proboszcza o. Jerzego Ditricha OMI
  Za nami czas adwentowego czuwania, czas zwrócenia się ku Bogu – zdystansowania się od codziennych spraw i spojrzenia w niebo. Wiemy, że nie jest to łatwe zadanie w przedświątecznym zabieganiu i szaleństwie zakupów. Może dlatego w tym czasie Kościół daje nam potężną Orędowniczkę – Niepokalaną Maryję, wzór wiary i posłuszeństwa. Maryja dla Boga wyrzekła się wszystkiego i oddała do Jego dyspozycji.

Jest dla nas wzorem posłuszeństwa Duchowi Świętemu, dzięki któremu wydaje wspaniałe owoce miłości. I tak jak troszczyła się o swoją Rodzinę w Nazarecie, tak troszczy się o każdego z nas. Zawierzmy Jej nasze życie i rodziny w osobistej modlitwie i na Eucharystii. Adwentowe Roraty pomogły nam zdystansować się od codzienności i spojrzeć w niebo. To na Eucharystii najlepiej możemy zawierzyć Bogu siebie i bliskich.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Kicińskiego i z udziałem duchownych z dekanatu, jako Misjonarze Oblaci MN zawierzyliśmy nasze zgromadzenie i nasze życie Niepokalanej Matce.

14 listopada odszedł do wieczności o. Józef Kowalik OMI. W akcie oddania Niepokalanej Matce przez ponad 60 lat zawierzał siebie wraz z innymi oblatami MN i często podkreślał swoje oddanie Maryi. Dziękuję Bogu za jego życie, kapłaństwo, posługę i dobro, które pozostawił po sobie, w naszych sercach i pamięci, i polecić miłosiernemu Bogu przez Maryję słowami modlitwy, którą codziennie odmawiał: „O Pani moja, Święta Maryjo, pełen wiary (...) polecam miłosierdziu Twemu i Twej szczególnej opiece…”.

Na święta Bożego Narodzenia życzę pokoju serca, pogody ducha, prawdziwej radości na każdy dzień i Bożego błogosławieństwa w nowym roku 2018.

Proboszcz
o. Jerzy Ditrich OMI


 

Parafia NMP Królowej Pokoju
ul. Ojców Oblatów 1
54-239 WROCŁAW
Biuro Parafialne:
tel. 71 793 67 71 w. 46
fax. 71 793 67 71 w. 30
@2011 Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1, 54-239 Wrocław