Trwa ładowanie... Please wait...
Słowo Proboszcza PDF Drukuj Email

Słowo Proboszcza o. Jerzego Ditricha OMI
  Wielki Post przygotował nas do przeżycia najważniejszych świąt w roku liturgicznym – Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjątkowym i bogatym w przeżycia duchowe jest czas Triduum Paschalnego, którego ukoronowaniem jest Wigilia Paschalna i odnowienie łaski chrztu świętego.

Triduum Paschalne rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00. Zgodnie z tradycją Kościoła w czasie tych ceremonii odbędzie się obrzęd umycia nóg.

W Wielki Piątek gromadzimy się na liturgii Męki i Śmierci Chrystusa. Jest to dzień czuwania przy Chrystusie modlącym się, cierpiącym i opuszczonym w Ogrójcu. W tym dniu zadumy nad tajemnicą naszego zbawienia zapraszam na wieczorną liturgię o godz. 19.00, poprzedzoną nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 18.30.

W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny; przy tej okazji zatrzymajmy się na chwilę osobistej modlitwy przy Chrystusie złożonym w Grobie. O godz. 21.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej.

Niech doświadczenie Słowa Bożego i osobiste przeżycie bogactwa liturgii paschalnej, czyli przejścia Chrystusa ze śmierci do życia, umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość.

I tego na nadchodzące święta Wielkiej Nocy wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, życzę. Szczęść Boże!

Proboszcz
o. Jerzy Ditrich OMI


 

Parafia NMP Królowej Pokoju
ul. Ojców Oblatów 1
54-239 WROCŁAW
Biuro Parafialne:
tel. 71 793 67 71 w. 46
fax. 71 793 67 71 w. 30
@2011 Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1, 54-239 Wrocław